HALE Z DACHEM NRO – BROOF

Często uważa się, że hale namiotowe nie mogą zapewnić takiej samej trwałości i bezpieczeństwa, jak tradycyjne budynki. Nic bardziej mylnego! Dzięki zastosowaniu nowoczesnych dachów NRO, znanych również jako Broof, możliwe jest osiągnięcie wyjątkowej wytrzymałości oraz optymalnego bezpieczeństwa.

Przyjrzymy się zaletom tej innowacyjnej technologii, porównamy koszty z tradycyjnymi rozwiązaniami, a także zbadamy, jak wybrać najlepszy materiał na dach dla Twojej hali. Przykłady zastosowań w różnych sektorach przemysłu dodatkowo podkreślą wszechstronność i efektywność hal namiotowych z dachem NRO, otwierając nowe perspektywy dla wielu branż.

Zalety stosowania dachów NRO w halach namiotowych ...czytaj więcej

40-lecie Pol-Planu

Historia Pol-Planu zaczyna się w 1983 roku w wielkopolskim mieście Stęszew, w którym rodzina Państwa Bródków uruchomiła produkcję plandek samochodowych. Z czasem firma trafiła do czołówki producentów plandek samochodowych w Polsce i rozszerzyła zakres produkcji o dział hal namiotowych. Młode pokolenie - bracia Pan Benedykt i Pan Rafał Bródka znakomicie wykorzystało zmiany systemowe na początku lat 90-tych i obecnie dzięki wielkopolskiemu duchowi przedsiębiorczości, po 40-latach wytężonej pracy Pol-Plan jest jednym z największych producentów wieloletnich hal namiotowych w Europie. Zwieńczeniem obchodów 40-lecia firmy była impreza firmowa, która odbyła się Pałacu Szczepowice w imponującej hali imprezowej, mansardowej wyprodukowanej oczywiście przez Pol-Plan.

Podsufitka THERMO - nowy standard izolacji hal namiotowych

podsufitka THERMO

Izolacja dachu hali namiotowej jest bardzo istotną kwestią ze względu na wymogi dotyczące poszycia dachu tkaniną PCV. Do tej pory Pol-Plan stosował dach pompowany gdzie izolację tworzy warstwa powietrza wpompowana pomiędzy membrany z PCV. W izolowanej hali namiotowej (25x100x6m) ze ścianami z płyty warstwowej z rdzeniem PUR, zrealizowanej dla firmy Snebo, Pol-Plan zastosował po raz pierwszy nowy sposób izolacji dachu w postaci podsufitki THERMO. Jest to wielowarstwowy materiał podwieszony pod dachem z plandeki, którego wewnętrzną warstwę termoizolacyjną o grubości 5 mm tworzy pianka polietylenowa w okładzinach z folii polietylenowej, powleczonej warstwą aluminium. Dzięki szczelnemu przyleganiu podsufitki na bazie materiału plandekowego 610g do ścian i profili, pomiędzy dachem i podsufitką tworzy się izolacyjna warstwa powietrza. Skraplająca się wilgoć jest wyprowadzana na zewnątrz hali.

IZOLOWANY MAGAZYN W KILKA DNI

Wieloletnia hala namiotowa ze ścianami z płyty warstwowej to tani sposób na zwiększenie powierzchni magazynowej w kilka dni. Wystarczy wolny plac, przygotowanie podłoża (np. kostka brukowa i stopy fundamentowe) i w kilka dni można mieć w pełni funkcjonalny magazyn. Teraz jest to hala w nowej wersji z podsufitką THERMO, która zwiększa izolację dachu pokrytego tkaniną PCV. Podsufitka THERMO jest wielowarstwową tkaniną podwieszoną pod dachem hali namiotowej.

Jak zadaszyć boisko do piłki nożnej? - wywiad z Prezesem Warty Śrem

Zadaszenie boiska treningowego do piłki nożnej pozwala na całoroczne treningi niezależnie od warunków atmosferycznych. Dla klubów sportowych z sekcją piłki nożnej, z drużynami grającymi nie tylko w ekstraklasie ale także np. w lidze Orlików jest to rozwiązanie bardzo pomocne. Prezes Warty Śrem Pan Dominik Sworowski opowiada o procesie wyboru konstrukcji do zadaszenia boiska. Główne zalety hali namiotowej Pol-Planu, która została wybrana do zadaszenia boiska (27x50m) to niezwykle atrakcyjny koszt inwestycji w porównaniu do tradycyjnie budowanych hal i hal balonowych, brak kosztów utrzymania, możliwość treningu latem dzięki demontowalnym segmentom plandeki i szybki czas realizacji.

hala magazynowa

Izolowana hala magazynowa namiotowa o konstrukcji z lekkich i wytrzymałych profili aluminiowych, zaprojektowana nawet na 50 lat użytkowania w wielu zastosowaniach może być atrakcyjną kosztowo alternatywą dla tradycyjnie budowanych hal magazynowych i przemysłowych.

hala magazynowa

Hale posadowione na betonowych fundamentach lub na kostce brukowej z zastosowaniem betonowych stóp fundamentowych powstają w kilka, kilkanaście dni.

izolowane hale magazynowe oknaizolowane hale magazynowe oknaizolowane hale magazynowe oknaizolowane hale magazynowe okna
izolowane hale magazynowe okna

Dach pompowany jest najlepszą formą izolacji w przypadku hal namiotowych.  Izolację tworzy warstwa powietrza wtłoczona pomiędzy membrany z PCV. Ciśnienie automatycznie podtrzymuje pompa, uruchamiana czujnikiem. Zalety tego rozwiązania to minimalizacja zjawiska skraplania się wilgoci na wewnętrznej powierzchni dachu i ułatwione, samoistne zsuwanie się zalegającego śniegu. 

  POL-PLAN JEST JEDNYM Z CZOŁOWYCH, EUROPEJSKICH PRODUCENTÓW WIELOLETNICH HAL NAMIOTOWYCH

  ROZBUDOWA HALI PRZEMYSŁOWEJ W 5 DNI

  Rozbudowa hali produkcyjnej to proces złożony, kosztowny i czasochłonny. W przypadku wieloletnich hal namiotowych zbudowanych aluminiowych profili jest jednak inaczej.

  HALE NAMIOTOWE - CENA A JAKOŚĆ

  hala namiotowa

  Hale namiotowe kojarzone są z konstrukcjami tymczasowymi, które z definicji powinny być tanie. Analizując ofertę rynkową hal namiotowych można zauważyć spore różnice cenowe z pozoru bardzo podobnych konstrukcji. Pytanie brzmi czym w istocie różnią się najtańsze konstrukcje hal namiotowych, dostępnych na rynku od rozwiązań oferowanych przez renomowanych producentów?

  namiot przemysłowy dla francuskiej stoczni jachtowej

  namiot przemysłowy

  Jedna z naszych ostatnich realizacji na rynku francuskim to lekki hangar industrialny dla  stoczni Les Yachts de Lyon, w którym powstaje prototypowy jacht. Postawiony w kilka godzin namiot przemysłowy o wymiarach 10x20x4m, pozwala na niskokosztowe zabezpieczenie prac związanych z montażem jachtu na nadbrzeżu stoczni tuż przy rzece Saonie co ułatwi wodowanie.

  Przygotowanie podłoża pod halę namiotową

  hala namiotowa fundamenty kostka brukowa

  Zazwyczaj wystarczającym rozwiązaniem jest wyrównanie - wypoziomowanie podłoża i zastosowanie kostki brukowej z podbudową zdolną do przenoszenia reakcji zawartych w dokumentacji.
  W szczególnych przypadkach stosowane są stopy fundamentowe i fundamenty.

  MAGAzYNOWANIE SIANA 

  Magazynowanie słomy i siana w hali namiotowej pozwala uniknąć wielu problemów, które są nieuchronne w przypadku przechowywania słomy i siana na wolnym powietrzu pod przykryciem z folii lub agrowłókniny. Minimalizowanie strat w cennym materiale paszowym i podściółkowym związanych z zawilgoceniem, przymarzaniem, pleśnią i rozwiewaniem przez wiatr jest szczególnie ważne dla gospodarstw specjalizujących się w produkcji mleka.

  Hale namiotowe i hale stalowe - podobieństwa i różnice

  Izolowane hale namiotowe z poszyciem ścian z płyty warstwowej i dachem pompowanym nie bez powodu znajdują uznanie w oczach wielu klientów Pol-Planu, którzy wybierają je zamiast droższych hal stalowych. Na pierwszy rzut oka izolowaną halę namiotową ze szczytami z płyty warstwowej trudno jest odróżnić od hali stalowej. Podobna funkcjonalność, szybki czas budowy i spora różnica w kosztach, odgrywa znaczącą rolę w decyzji o wyborze hali namiotowej.

  hale namiotowe hale stalowe modułowe

  AUTOMATYZACJA GOSPODARKI MagazynOWEJ W FIRMIE sas 

  Automatyzacja magazynu to obecnie w wielu przypadkach konieczność.
  Jeden z wielu wieloletnich klientów Pol-Planu, firma SAS, która jest znaczącym dystrybutorem i producentem produktów i akcesoriów do mebli oraz elementów wyposażenia wnętrz, zainwestował w kilka izolowanych hal namiotowych z dachem pompowanym, w których pojawiły się urządzenia automatyzujące pracę. Ściany magazynów o wysokości do 6 m pozwalają na wysokie składowanie płyt. Automatyczny podnośnik podciśnieniowy umożliwia szybkie układanie płyt w stosy co niezwykle ułatwia i przyśpiesza pracę w magazynach - kompletowanie zamówień dla klientów. Ten system automatyzacji gospodarki magazynowej stosowany jest już w większości magazynów w dziesięciu oddziałach firmy SAS w tym w kilku izolowanych halach namiotowych Pol-Planu.

  Magazyn fotowoltaiki dla GRODNO S.A.

  Miło nam poinformować, iż walory wieloletnich hal namiotowych Pol-Planu doceniają takie firmy jak notowana na giełdzie papierów wartościowych w Warszawie sieć hurtowni elektrotechnicznych Grodno S.A.. Hala namiotowa Pol-Planu o wymiarach 30x70x5m  okazała się skutecznym rozwiązaniem problemu z magazynowaniem coraz większej ilości paneli fotowoltaicznych w Centrum Dystrybucyjnym Małopole. Pomimo pandemii trwający bum na fotowoltaikę i rosnące zapotrzebowanie klientów Grodno S.A. na komponenty do instalacji fotowoltaicznych sprawiły, iż firma stanęła przed decyzją o szybkiej inwestycji w powierzchnię magazynową. Wybór padł na halę namiotową Pol-Planu. Cały proces inwestycyjny trwał 3 miesiące, a sam montaż kilka dni. Hala jest obiektem przeznaczonym na dekady użytkowania i zapewnia sprawną logistykę dostaw komponentów fotowoltaicznych, których udział w przychodach firmy osiągnął ponad 50%.

  KLIENCI DO NAS WRACAJĄ!

  Budowanie i podtrzymywanie relacji z klientami to fundament działań biznesowych. Nasi klienci często inwestują najpierw w tańsze hale namiotowe z poszyciem ścian z PCV lub blachy trapezowej. W miarę rozwoju biznesu pojawiają się nowe potrzeby, które jesteśmy w stanie zaspokoić. Jesteśmy dumni z tego, iż wielu klientów do nas wraca zamawiając kolejne hale w tym także izolowane hale z dachem pompowanym.

  NOWE MASZYNY CNC

  maszyna CNC jansen CNCPandemia nie zahamowała rozwoju Pol-Planu. Stawiamy rekordowe ilości hal co wymaga od nas zwiększenia wydajności aby móc sprostać oczekiwaniom klientów. Inwestycja w park maszyn CNC znacząco zwiększy możliwości produkcyjne firmy. Na ukończeniu jest instalacja najnowszej maszyny CNC firmy Jansen Maschinen z 10-głowicowym magazynem narzędziowym, która umożliwi obróbkę profili aluminiowych o wysokości do 50 cm. Dział plandekowy wzbogaci się o linię produkcyjną CNC do zgrzewania powierzchni dachów i boków do namiotów. Niezwykle istotny dla firmy jest też własny transport, który pozwala na sprawną obsługę logistyczną procesu montażu hal w całej Europie. Zwiększenie parku ciągników i naczep o dalsze pojazdy (MAN 470 i Scania 530) i budowa dodatkowego placu manewrowego o powierzchni 3000m2 znacząco zwiększy potencjał logistyczny firmy.

  Hale sportowe crs - zadaszenia kortów

  Efektywne kosztowo zadaszenia boisk i kortów można teraz tworzyć na bazie hal namiotowych CRS o łukowej konstrukcji dachu. Tego typu hala nie ma lin stężających pod dachem zapewniając odpowiednią przestrzeń do gry. Ostatnia realizacja to hala o wymiarach 22.5 x 26 x 6 m, która stanowi zadaszenie dla dwóch kortów do gry w padla i powstała w Danii.

  hala namiotowa łukowa sportowa

  KOLEJNY REKORDOWY ROK I KOLEJNE HALE DLA PRZEMYSŁU DRZEWNEGO

  Pomimo pandemii rok 2020 okazał się rekordowy. Pracując w trudnych warunkach zrealizowaliśmy ponad 1600 hal namiotowych. Izolowane namioty magazynowe Pol-Planu cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów z branży drzewnej. Tartaki, producenci pelletu, ale także producenci mebli zgłaszają rosnące zapotrzebowanie na niedrogie magazyny. Walory użytkowe namiotów magazynowych są idealnie dopasowane do tych potrzeb. Przykładem jest namiot magazynowy ze ścianami z płyt warstwowych i dachem pompowanym o wymiarach 20 x 60 x 4,5 m, który powstał dla tartaku, firmy produkującej deski i inne wyroby z drewna.

  MAGAZYNY PORTOWE DLA DB PORT SZCZECIN

  Magazyny portowe w centrach logistycznych przy nadbrzeżach nie muszą być niezwykle kosztownymi i czasochłonnymi inwestycjami. Dowodzi tego wieloletnia współpraca Pol-Planu z DB Port Szczecin, której owocem są dwie hale z poszyciem z PCV, spełniające funkcję zimnych magazynów przeładunkowych. Doświadczenie zdobyte przez klienta przy użytkowaniu pierwszej wieloletniej hali (40x75x6m), w której składowane są ładunki wymagające zabezpieczenia tylko przed wiatrem i opadami (np. celuloza, stal), wpłynęło na decyzję o inwestycji w kolejną tego typu halę namiotową Pol-Planu (25x70x5m). Jest to także konstrukcja z profili aluminiowych, dostosowana do lokalnych obciążeń wiatrowych i śnieżnych, odporna na silne wiatry sztormowe, która za ułamek kosztów zapewni podobną funkcjonalność jak znacznie droższe magazyny portowe budowane w tradycyjnej technologii.

  TERAZ W OFERCIE OCIEPLANE HALE Z PŁYTY WARSTWOWEJ I HALE Z DACHEM Z BLACHY TRAPEZOWEJ

  Oferta wielosezonowych hal namiotowych Pol-Planu  wzbogaciła się o wersję z poszyciem z płyty warstwowej z nową izolacją dachu w postaci podsufitki THERMO©.  Jest to wielowarstwowa tkanina, w której 5-milimetrowa warstwa izolująca składająca się z pianki polietylenowej w okładzinach z folii polietylenowej, powleczonej warstwą aluminium, przyszytej do materiału plandekowego 610g.  Solidna, lekka konstrukcja z profili aluminiowych, dostosowana do lokalnych obciążeń wiatrowych i śnieżnych pozwala na tworzenie m.in. całej gamy lekkich hal izolowanych z płyty warstwowej o grubości od 60 do 120mmHale namiotowe zaprojektowane na dekady użytkowania wymagają pozwolenia na budowę.

  1507  HAL NAMIOTOWYCH W 2019 ROKU

  W rekordowym dla Pol-Planu roku 2019 zrealizowaliśmy ponad 1500 hal namiotowych, wśród których warto zwrócić uwagę na wielkopowierzchniowe hale magazynowe z dachem pompowanym i dokami załadunkowymi. W tym roku pomimo pandemii realizujemy takie obiekty jak hale magazynowe do przechowywania paneli fotowoltaicznych (30x70x5m) dla polskiej firmy Grodno S.A. notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Warszawie. Jesteśmy przekonani, że wielosezonowe hale namiotowe projektowane zgodnie z aktualnymi normami i dostosowane do lokalnych obciążeń wiatrowych i śnieżnych mogą być racjonalną alternatywą dla kosztownych i czasochłonnych inwestycji w obiekty magazynowe i przemysłowe budowane w sposób tradycyjny.

  magazyn fotowoltaiki

  Niezwykle popularny kanał na youtube FABRYKI W POLSCE pokazał jak powstają hale namiotowe Pol-Planu.

  Hala łukowa ces - pierwszy montaż.

  Przetestowaliśmy założenia konstrukcyjne hali łukowej instalując segment  hali oparty na nowych giętych profilach aluminiowych. Test potwierdził naszą gotowość do stawiania największych, dostępnych na rynku hal namiotowych o maksymalnej rozpiętości do 60m.

  hala łukowa CES

  Hala namiotowa - zadaszenie prac budowlanych, garaż dla sprzętu budowlanego

  Dzięki nowym, giętym profilom aluminiowym w ofercie Pol-Planu pojawiły się hale o maksymalnej rozpiętości do 60m i imponującej maksymalnej wysokości w szczycie do 20m. Wśród potencjalnych zastosowań warto wymienić mobilne, szybkodemontowalne zadaszenia prac budowlanych, garaże dla cennego sprzętu budowlanego w tym dla wielkogabarytowych maszyn, dźwigów itp.

  garaż maszyny budowlane

  BUDOWA MAGAZYNU - ŁĄCZONE HALE NAMIOTOWE

  Hale namiotowe mogą  wydawać się rozwiązaniem odpowiednim dla prostych zastosowań magazynowych. Ograniczenia konstrukcyjne wymuszają maksymalną rozpiętość hali do 60m. Jednak dzięki możliwości łączenia kilku hal bez poszycia ścian wewnętrznych mogą powstawać nawet rozbudowane kompleksy logistyczne, wyposażone np. w doki załadunkowe. Dobrym przykładem jest tutaj realizacja magazynu o wymiarach 75x40x5m dla francuskiego producenta styropianu, firmy Isol-Pro. Kompleks magazynowy powstał z połączenia trzech hal.

  CASE STUDY - HALA ROLNICZA PO PRZEJŚCIU TRĄBY POWIETRZNEJ

  kotwy gruntowe hakoweKataklizmy takie jak huragany czy trąby powietrzne zdarzają się u nas coraz częściej. Siła wiatru może wtedy wielokrotnie przekraczać maksymalne wartości obliczeniowe dla różnych konstrukcji w tym hal namiotowych. Zdarzyło się tak w przypadku hali o wymiarach 21x81x5m, funkcjonującej w gospodarstwie rolnym Pana Tomasza Jazdona jako garaż dla maszyn rolniczych. Trąba powietrzna wyrwała kotwy i uszkodziła segment hali, przy czym warto zaznaczyć, że trąba porywała w górę 300-kilogramowe bele siana rozrzucając je po okolicy. Hala została nie tylko naprawiona ale zostały zastosowane specjalne kotwy gruntowe, hakowe przenoszące bardzo dużą siłę wyrywającą.

  Wytrzymałość konstrukcji hal namiotowych.

  Podróżując po Polsce i Europie na przełomie lutego i marca w trudnych warunkach atmosferycznych, możemy naocznie przekonać się jak wiele hal namiotowych ucierpiało  w okresie silnych wiatrów.

  Realna odporność konstrukcji hal namiotowych wynika bezpośrednio ze stosowania w każdym aspekcie projektowania, produkcji i montażu wymaganych prawem aktualnych norm.

  Czytaj więcej...

  Rekordowy rok! Do końca grudnia 2018 firma Pol-Plan dostarczyła swoim Szanownym Klientom  1060 hal namiotowych. W minionym roku sukcesywnie zwiększyliśmy swoją obecność na rynkach zagranicznych czego dobrym przykładem może być hala magazynowa o wymiarach 30x70x6.2m, zrealizowana dla francuskiego producenta styropianu.

  hala magazynowa przemysłowa

  Hala magazynowa 30x70x6.2m

  Godną uwagi realizacją jest także kompleks magazynowy, zrealizowany dla francuskiej firmy ISOL-PRO. Trzy hale magazynowe z poszyciem ścian z płyty warstwowej, o wymiarach 25x40x5m, zostały połączone ze sobą. Brak wewnętrznych ścian pozwolił uzyskać większą, dostępną przestrzeń magazynową.

  hale magazynowe

  Kompleks hal magazynowych (3 hale 25x40x5m) bez ścian wewnętrznych.

  DLACZEGO HALE NAMIOTOWE?
  OPINIA KLIENTA.

  Współpracując z firmą BobrowskiSK zrealizowaliśmy w Porcie Szczecińskim kolejną halę magazynową - namiot magazynowy o powierzchni 3000 m2. Wywiadu udzielił nam Prezes firmy Pan Leszek Bobrowski. Warto posłuchać dlaczego firma BobrowskiSK zdecydowała się na zastosowanie hal namiotowych.

  HALA MAGAZYNOWA DLA PRODUCENTA STYROPIANU.

  hala magazynowa namiot

  Hala magazynowa 28x36x7m

  Staramy się konsekwentnie realizować naszą strategię prezentowania hal namiotowych jako realnej alternatywy dla tradycyjnie budowanych hal magazynowych. Kolejnym owocem tych działań jest imponujący magazyn (28x36x7m) dla producenta styropianu.

  HALE MAGAZYNOWE  - KOMPLEKSOWA REALIZACJA DLA DYSTRYBUTORA NAWOZÓW SYPKICH.

  hale magazynowe

  hale magazynowe

  Dla firmy GRYF STEVEDORING zrealizowaliśmy efektowny kompleks hal magazynowych ulokowany na nadbrzeżu w porcie szczecińskim.

  HALE NAMIOTOWE MANSARDOWE NA RYNKU NIEMIECKIM.

  Umacniamy naszą obecność na wymagającym rynku niemieckim. Z silnymi, niemieckimi firmami z szeroko pojętej branży halowej (producenci hal namiotowych, lekkich hal stalowych, hal magazynowych) konkurujemy nie tylko ceną ale przede wszystkim jakością, trwałością, okresem gwarancyjnym.

  POl-PLAN NA TARGACH PRZEMYSŁU OBRONNEGO MSPO W KIELCACH.

  hale namiotowe kielce

  MSPO Kielce

  Robocza wizyta na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach nie była dla nas wyłącznie rozrywką. Hale namiotowe znakomicie sprawdzają się w zastosowaniach militarnych. W portfolio naszych realizacji są zarówno zadaszone, mobilne strzelnice jak i hangary dla polskich f-16.
  Nasza oferta wzbudzała zainteresowanie wśród rodzimych firm, międzynarodowych koncernów zbrojeniowych oraz przedstawicieli Ministerstwa Obronny Narodowej i baz logistycznych. Wielu naszych potencjalnych klientów nie jest świadomych, że istnieje alternatywa dla tradycyjnych hal magazynowych, hangarów czy nietrwałych namiotów. Mobilne, wytrzymałe, wielosezonowe namioty magazynowe okazują się bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla firm z różnych branż. Mieliśmy też okazję zapoznać się z rozwiązaniami konkurencji.
  Ciekawa galeria 🙂 >>

  NAMIOTY IMPREZOWE POL-PLANU NA TARGACH W GDYNI.

  Pojawiliśmy się służbowo na  Targach Sportów Wodnych WIATR i WODA w Gdyni gdzie co roku wystawia się prężna, polska branża jachtowa. Czuliśmy się tam jak w domu gdyż większość namiotów imprezowych i pawilonów wykorzystywanych przez wystawców okazała się być namiotami Pol-Planu :).
  Warto zerknąć do galerii >>

  HALE NAMIOTOWE ŁUKOWE - NOWE NAMIOTY EVENTOWE.

  Bycie liderem w branży hal namiotowych zobowiązuje. Reagujemy na sygnały rynkowe i wsłuchujemy się w potrzeby naszych wieloletnich klientów 🙂

  hale namiotowe łukowe

  hale namiotowe łukowe

  Dlatego wprowadzamy nowy produkt - halę namiotową łukową, dedykowaną specjalnie firmom oferującym namioty eventowe/imprezowe pod wynajem.

   

   

  NAMIOTY MAGAZYNOWE - ROZSĄDNA ALTERNATYWA DLA TRADYCYJNYCH HAL MAGAZYNOWYCH.

  hale namiotowe

  namioty magazynowe

  W powszechnej opinii namioty kojarzą się przede wszystkim z turystyką i nie są postrzegane jako wielkopowierzchniowe, trwałe rozwiązania architektoniczne, które spełniają wszystkie funkcje wielosezonowych hal magazynowych.

  IZOLACJA I OGRZEWANIE HAL NAMIOTOWYCH

  Dla wielu klientów rozważających zakup hali namiotowej, jedno z podstawowych pytań dotyczy izolacji cieplnej i systemów ogrzewania, które można zastosować w halach namiotowych.

  NAMIOT IMPREZOWY – IDEALNA SALA BANKIETOWA NA WIOSNĘ I LATO.

  namiot imprezowy

  namiot imprezowy

  Sezon wiosenno-letni to czas żniw w branży turystycznej i restauracyjnej.
  Restauracje, zajazdy, malownicze pałace i zamki są popularnymi miejscami do organizacji imprez plenerowych, wesel, przyjęć okolicznościowych.

  ODPORNOŚĆ ŚNIEGOWA I WIATROWA HAL NAMIOTOWYCH.

  Na gruncie prawa budowlanego hale namiotowe mogą być traktowane zarówno jako obiekty tymczasowe jak i obiekty wymagające pozwolenia na budowę. Klienci nabywając halę namiotową mogą przyśpieszyć procedury formalno-prawne rejestrując halę jako obiekt tymczasowy na okres użytkowania do 120 dni.

  HALE NAMIOTOWE - BUDMA 2017

  Tradycyjnie wystawiliśmy się na targach BUDMA 2017 prezentując nasze hale namiotowe. Stoisko targowe Pol-Planu zbudowane zostało w oparciu o halę namiotową BETA.

  CENNE INFORMACJE DLA INWESTORA KUPUJĄCEGO HALĘ NAMIOTOWĄ.

  Firma Pol-Plan, będąca najstarszą firmą operującą w sprzedaży i dostawie szerokiej gamy hal namiotowych, pozwala sobie udzielić instrukcji postępowania przy analizie wyboru oferowanych na polskim rynku tożsamych produktów.

  UJEŻDŻALNIE NA BAZIE HAL NAMIOTOWYCH

  Inwestycja w ujeżdżalnie to wyzwanie, które stoi przed każdą szkołą jeździecką, która chce się rozwijać i zapewnić klientom komfortowe warunki do treningu przez cały rok.

  HALA MAGAZYNOWA (40x70x6m)  - NAMIOT MAGAZYNOWY DLA DEUTSCHE BAHN W PORCIE SZCZECIŃSKIM.


  2800M2 DB PORT SZCZECIN

  Porty są dla nas znakomitym środowiskiem biznesowym. Naszymi klientami są tam zazwyczaj firmy logistyczne, dystrybutorzy różnego rodzaju surowców i produktów.

  Jesteśmy dumni, że tak renomowana firma jak DB Port Szczecin będąca częścią Grupy Deutsche Bahn AG wybrała namiot magazynowy Pol-Planu. Zaproponowaliśmy namiot magazynowy z poszyciem z PCV o wymiarach 40x75x6m i mniejszą halę o wymiarach 10x25x5m.

  HALA NAMIOTOWA - MAGAZYN MASZYN ROLNICZYCH - LITWA

  hala namiotowa – magazyn maszyn rolniczych 18X24X5m.

  Hala namiotowa – magazyn maszyn rolniczych 18X24X5m.

  Wprost z zimowej scenerii na Litwie wyłania się nasza nowa hala namiotowa – magazyn maszyn rolniczych 18X24X5m. Surowe warunki klimatyczne regionu wymagały zastosowania najlepszych rozwiązań zwiększających termoizolacyjność: poszycia ścian z paneli sandwich i dachu pompowanego.
  W kwestii izolacji i ogrzewania hal namiotowych warto zapoznać się z tym artykułem:
  IZOLACJA I OGRZEWANIE HAL NAMIOTOWYCH

  TARGI AGRITECHNIKA 2017 HANNOVER

  Agritechnica obora

  Agritechnica hale namiotowe

  Branża rolnicza od lat stanowi dla nas źródło wartościowych klientów. Dlatego nie mogło nas zabraknąć na jednej z największych globalnie imprez targowych AGRITECHNIKA 2017 w Hannowerze. Konsekwentnie pracujemy nad świadomością klientów, dotyczącą potencjału wykorzystania hal namiotowych w rolnictwie. Hale namiotowe doskonale sprawdzają się jako efektywne kosztowo magazyny płodów rolnych, chlewnie, obory, kurniki, garaże dla sprzętu rolniczego.

  NAMIOTY MAGAZYNOWE JAKO MAGAZYNY OPON.

  Zbliża się czas zmiany opon z letnich na zimowe. Tradycyjnie jest to okres „żniw” dla branży oponiarskiej. Ewidentna sezonowość popytu na opony powoduje, że dodatkowa powierzchnia magazynowa może być znaczącym atutem pozwalającym zwiększyć zyskowność na konkurencyjnym rynku.

  Szybkie zwiększenie powierzchni magazynowej w tradycyjny sposób wiąże się ze znaczącymi kosztami.

  OFERTA HAL NAMIOTOWYCH DLA STOCZNI NA MAZURSKICH TARGACH SPORTÓW WODNYCH W GIŻYCKU.

  Hale namiotowe znakomicie odpowiadają na potrzeby stoczni jachtowych związane z tanią powierzchnią magazynową i produkcyjną. Mogliśmy przekonać się o tym w Giżycku podczas dziesiątej edycji Mazurskich Targów Sportów Wodnych.

  PREZENTUJEMY HALE NAMIOTOWE NA TARGACH W AŁMA-ACIE.

  hale namiotowe targi kazachstan

  Hale namiotowe targi Kazachstan

  Azja centralna to dynamicznie rozwijający się region i dlatego nie mogło nas zabraknąć na targach Kazbuild w Kazachstanie.

  Zaprezentowaliśmy nasze hale namiotowe w ramach polskiego stoiska. Liczymy na mnóstwo zamówień 🙂

  HALE NAMIOTOWE MANSARDOWE TO NASZA SPECJALNOŚĆ.


  Kolejne hale namiotowe z dachem typu mansarda trafiają do naszego portfolio. Tym razem jest to hala magazynowa. Dach mansardowy zapewnia możliwość wysokiego składowania i przechowywania nietypowych, ponadnormatywnych elementów.

  LODOWISKO - HALA MANSARDOWA

  lodowisko hala mansardowa

  lodowisko hala mansardowa

  Kryte lodowisko niekoniecznie musi być kosztowną inwestycją. Hale mansardowe doskonale sprawdzają się jako trwałe zadaszenia obiektów sportowych.

  Czterospadowy dach hali mansardowej zapewnia nie tylko dużą i w pełni dostępną kubaturę ale i  znakomite parametry związane z  obciążeniami śnieżnymi.

  HALA NAMIOTOWA Z DACHEM POMPOWANYM

  hale namiotowe magazynowe dach_pompowany

  hala namiotowa magazynowa dach pompowany

  Realizujemy kolejne hale namiotowe magazynowe, dzięki którym nasi klienci mogą szybko i tanio (przeciętnie 25% kosztów tradycyjnej hali namiotowej) zwiększyć powierzchnię magazynową.

  Interesującym przykładem jest namiot magazynowy z bramami przesuwnymi i dachem pompowanym, który dzięki nagrzewnicy tłoczącej gorące powietrze polepsza termoizolację.

  NAMIOTY PRZEMYSŁOWE

  Nowa hala produkcyjna może stanowić dla inwestora rozwijającego działalność produkcyjną znaczące obciążenie finansowe i w powszechnej świadomości nie kojarzy się raczej z namiotem - halą namiotową.

  HALA NAMIOTOWA POL-PLANU NA SPITSBERGENIE

  Baza polarna AMUPS.Svalbard została zbudowana w oparciu o halę namiotową Pol-Planu.

  hala namiotowa Spitsbergen

  hala namiotowa Spitsbergen

  Zaufali nam:
  hale namiotowe dla volkswagennamioty halowe dla bmw
  hala namiotowa dla kghmhale magazynowe dla lotto
  pawilon handlowy dla bonduellenamioty przemysłowe alcatel
  namioty halowe dla grupa azotymagazyny namiotowe dla budka
  namioty halowe dla audinamioty halowe dla skoda
  STAWIAMY
  1600+
  HAL NAMIOTOWYCH/ROCZNIE

  DZIAŁAMY GLOBALNIE

  Jakość naszych hal namiotowych doceniają klienci z całego świata.

  SPITSBERGEN, OMAN, NORWEGIA, ARABIA SAUDYJSKA, ROSJA, GRECJA, FRANCJA, NIEMCY, WIELKA BRYTANIA, HISZPANIA, HOLANDIA, WŁOCHY

  JAKOŚĆ POTWIERDZONA NORMAMI I CERTYFIKATAMI:

  ISO PCV
  polski kapitał
  TUV
  certyfikat gsi
  certyfikat CE

  Benedykt i Rafał Bródka „POL-PLAN” Zakład Produkcji Plandek Spółka Jawna
  ul. Wrocławska 42/44, 62-060 Stęszew / Zamysłowo

  KAPITAŁ ZAKŁADOWY: 5 800 000,- zł - wpłacony w całości.

  WYCEŃ HALĘ NAMIOTOWĄ!
  CERTYFIKAT ZGODNOŚCI ZAKŁADOWEJ KONTROLI PRODUKCJI 1017-CPR-06.951.178TÜVSÜD
  tel.: +48 61 307 32 48