Namioty magazynowe – rozsądna alternatywa dla tradycyjnych hal magazynowych.

W powszechnej opinii namioty kojarzą się przede wszystkim z turystyką i nie są postrzegane jako wielkopowierzchniowe, trwałe rozwiązania architektoniczne, które spełniają wszystkie funkcje wielosezonowych hal magazynowych.

W istocie namioty magazynowe łączy z namiotami turystycznymi kilka cech:

mobilność, brak konieczności stosowania trwałych fundamentów i dach z tkaniny PCV.

W kwestii gabarytów, w porównaniu do namiotów turystycznych, namioty magazynowe mogą mieć imponujące rozmiary. W portfolio namiotów magazynowych zrealizowanych przez Pol-Plan można znaleźć hale namiotowe o powierzchni nawet 9000 m2.

Są to solidne konstrukcje z profili aluminiowych z dachami jedno i dwuspadowymi o wysokości nawet 15m i rozpiętości do 50m.

Wszystkie rozwiązania konstrukcyjne namiotu magazynowego muszą być zgodne z normami, które wymagają odpowiedniej odporności na oddziaływanie wiatru i obciążenia śnieżne, występujące w konkretnej lokalizacji. Rozmiar profili aluminiowych dostosowany jest do wielkości namiotu i związanych z tym konkretnych obciążeń konstrukcyjnych.

Profile aluminiowe są dodatkowo wzmacniane i zabezpieczane przed oddziaływaniem czynników atmosferycznych w procesie anodowania. W wyniku reakcji utleniania przy udziale kwasów na powierzchni aluminiowych elementów konstrukcyjnych tworzy się ochronna warstwa tlenku glinu.

Brak konieczności stosowania trwałych fundamentów nie oznacza, że namioty magazynowe nie są przytwierdzone do podłoża w sposób trwały, zapewniający bezpieczeństwo.
Służą do tego długie śruby – kotwy, wbijane, wkręcane lub wklejane w podłoże, którym może być asfalt, kostka brukowa, beton, każda wyrównana i utwardzona nawierzchnia.

Dzięki konstrukcji bez dodatkowych podpór, powierzchnia magazynowa jest w pełni dostępna tak jak w tradycyjnie budowanych halach magazynowych.

W podstawowej opcji ściany namiotu magazynowego mogą być wykonane z trwałego, trudno zapalnego materiału PCV o gramaturze 670 – 900g/m2, który zapewnia ochronę przechowywanych towarów przez co najmniej kilkanaście lat. Istotnymi zaletami tego rozwiązania jest możliwość łatwej i taniej naprawy oraz przepuszczalność światła co pozwala oszczędzić na energii elektrycznej w ciągu dnia.
namiot magazynowy projekt
Wzmocnienie konstrukcji i zwiększenie termoizolacji można uzyskać stosując poszycie z blachy trapezowej lub płyty warstwowej sandwich (pianka termoizolacyjna pomiędzy płytami stalowymi znakomicie polepsza właściwości termiczne namiotu magazynowego).

W przypadku dachu poszycie zawsze będzie stanowić materiał PCV co wynika z założeń konstrukcyjnych i wymogów prawnych. Termoizolację dachu w namiotach magazynowych można zwiększyć stosując dach pompowany. W przypadku tego rozwiązania niezbędnym urządzeniem jest nagrzewnica, która tłoczy ciepłe powietrze, pomiędzy membrany z PCV.
Namioty magazynowe są w stanie spełnić wszystkie wymagania stawiane przed nowoczesnymi halami magazynowymi.
W idę konstrukcji wpisana jest modułowość.
W miarę potrzeb hale magazynowe można łatwo i tanio powiększyć dodając kolejne segmenty, łączniki, doki załadunkowe, tworząc kompleksowe rozwiązania logistyczne.
W przeciwieństwie do hal magazynowych budowanych tradycyjnie, namioty magazynowe można łatwo zdemontować i zamontować w innym miejscu (czas montażu 1 – 3 dni). Trwałość konstrukcji pozwala użytkować halę magazynową opartą na namiocie magazynowym przez minimum 10 lat.

Dodatkowe wyposażenie niezbędne m.in. dla zapewnienia optymalnych warunków przechowywanym towarom może obejmować systemy ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji, okna, drzwi, bramy, oświetlenie.

Namioty magazynowe są inwestycjami niezwykle atrakcyjnymi kosztowo na tle tradycyjnych rozwiązań budowlanych.

Pol-Plan może pochwalić się bogatym portfolio zrealizowanych hal magazynowych dla klientów reprezentujących różne branże:

  • magazyny dla stoczni
  • magazyny opon
  • magazyny materiałów budowlanych
  • magazyny siana
  • magazyny spożywcze

namioty magazynowe

JAKOŚĆ POTWIERDZONA NORMAMI I CERTYFIKATAMI:


TUV
SLV certfikat
blaue angel
CE

Benedykt i Rafał Bródka „POL-PLAN” Zakład Produkcji Plandek Spółka Jawna
ul. Wrocławska 42/44, 62-060 Stęszew / Zamysłowo

WYCEŃ HALĘ NAMIOTOWĄ!
CERTYFIKAT
ZGODNOŚCI ZAKŁADOWEJ KONTROLI PRODUKCJI
1017-CPR-06.951.178TÜVSÜD

tel.: +48 61 307 32 48