WYCEŃ HALĘ NAMIOTOWĄ!

IZOLACJA I OGRZEWANIE HAL NAMIOTOWYCH

Dla wielu klientów rozważających zakup hali namiotowej, jedno z podstawowych pytań dotyczy izolacji cieplnej i systemów ogrzewania, które można zastosować w halach namiotowych.

Przeznaczenie hali namiotowej, konkretne wymagania związane z przechowywanymi produktami, inwentarzem zwierzęcym, czy też świadczonymi w hali usługami, warunkują dobór poszycia ścian, parametrów izolacyjnych plandeki PCV, stanowiącej pokrycie dachu i systemów ogrzewania.

Ponieważ hale namiotowe mają różnorodne zastosowania stanowiąc w pełni funkcjonalną alternatywę dla tradycyjnie budowanych, różnorodnych obiektów (hale magazynowe, hale przemysłowe, hal sportowe, hale rolnicze, hale imprezowe) warto jest poznać całe spektrum rozwiązań w aspekcie izolacji cieplnej i systemów ogrzewania.

Hale imprezowe czy też namioty imprezowe

użytkowane są głównie w okresie wiosenno-letnim i w związku z tym nie wymagają takiej izolacji i ogrzewania jako np. całoroczne hale magazynowe.

hala namiotowa płyta warstwowaJako poszycie ścian stosowany jest materiał PCV, chroniący przed wiatrem, opadami. Dodatkowe ogrzewanie można łatwo zapewnić przenośnymi nagrzewnicami elektrycznymi, gazowymi czy olejowymi.

W przypadku hal magazynowych zastosowanie płyty warstwowej „sandwich” (pianka poliuretanowa o grubości rdzenia 60 mm, gęstości 40(+/−3) kg/m3 – pomiędzy płytami stalowymi 0,37 W/m2K) jako poszycia ścian zwiększa termoizolacyjność.

Elementem kompatybilnym dla zastosowanej płyty z rdzeniem 60 mm jest materiał PCV firmy Sattler o podstawowym parametrze 0,08 W/m2K (pianka Polyplan termofoam 666), możliwy do stosowania wyłącznie na powierzchnię dachu.polyplan plandeka

Dach pompowany stanowi kolejne rozwiązanie w kwestii termoizolacji hal namiotowych.hale namiotowe dach pompowany

Powietrze, wtłaczane przy pomocy pompy pomiędzy membrany PCV tworzy dodatkową warstwę termoizolacyjną. Dodatkowo dach pompowany ułatwia usuwanie zalegającego śniegu i zapobiega skraplaniu się pary wodnej.

Hale namiotowe można wyposażyć w różne systemy ogrzewania i wentylacji (HVAC) oparte na nagrzewnicach tłoczących gorące powietrze lub promiennikach ciepła.

 

nagrzewnica dach pompowany

Stosowane są nagrzewnice olejowe, gazowe lub elektryczne. Gorące powietrze tłoczone jest tunelami z PCV. Dzięki nagrzewnicom, w mniejszych halach namiotowych uzyskamy w krótkim czasie pożądaną temperaturę.

Promienniki ciepła najsprawniej zamieniają energię elektryczną na cieplną. Emitując promieniowanie w paśmie podczerwieni nie podgrzewają powietrza. Ogrzewane są bezpośrednio obiekty, ściany, podłogi bez strat cieplnych, które powstają przy podgrzewaniu powietrza. To rozwiązanie sprawdza się szczególnie przy ogrzewaniu hal namiotowych, rolniczych z żywym inwentarzem (obory, kórniki, chlewnie). Promieniowanie podczerwone ogrzewa zwierzęta bezpośrednio.

Wybór systemu ogrzewania, dostosowanego do specyfiki hali i wymagań klienta powinien być każdorazowo oparty na wnikliwej analizie i kalkulacji. Firma Pol-Plan służy w tej kwestii swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem.

izolowana hala

IZOLOWANA HALA

Izolowana hala namiotowa z poszyciem ścian z płyty warstwowej z rdzeniem poliuretanowym 80mm i dachem pompowanym, wyposażona w doki załadunkowe może być w pełni funkcjonalną alternatywą dla hal budowanych w tradycyjnych technologiach.

Dobrym przykładem tego typu izolowanej hali namiotowej, która została zaprojektowana jako hala magazynowa dostosowana do lokalnych obciążeń wiatrowych i śnieżnych jest magazyn o wymiarach 20x35x4,5m zrealizowany dla szkółki krzewów ozdobnych Zymon. Hala z dokami załadunkowymi usprawni logistykę dostaw dla coraz większej liczby klientów z Polski i Europy.

Zaufali nam:

JAKOŚĆ POTWIERDZONA NORMAMI I CERTYFIKATAMI:

ISO PCV
polski kapitał
TUV
certyfikat gsi
certyfikat BLAUE ENGEL
certyfikat CE

Benedykt i Rafał Bródka „POL-PLAN” Zakład Produkcji Plandek Spółka Jawna
ul. Wrocławska 42/44, 62-060 Stęszew / Zamysłowo

KAPITAŁ ZAKŁADOWY: 5 800 000,- zł – wpłacony w całości.

WYCEŃ HALĘ NAMIOTOWĄ!
CERTYFIKAT
ZGODNOŚCI ZAKŁADOWEJ KONTROLI PRODUKCJI
1017-CPR-06.951.178TÜVSÜD

tel.: +48 61 813-56-09