WYCEŃ HALĘ NAMIOTOWĄ!

HALE NAMIOTOWE – CENA A JAKOŚĆ

Hale namiotowe kojarzone są z konstrukcjami tymczasowymi, które z definicji mają być tanie.

Analizując ofertę rynkową hal namiotowych można zauważyć bardzo duże różnice cenowe z pozoru bardzo podobnych konstrukcji.

Pytanie brzmi czym w istocie różnią się najtańsze konstrukcje hal namiotowych, dostępnych na rynku od rozwiązań oferowanych przez renomowanych producentów?

Diabeł zawsze tkwi w szczegółach i podejmując decyzję o zakupie hali namiotowej warto wiedzieć co realnie wpływa na jakość i cenę hali namiotowej.

Na gruncie prawa hale namiotowe traktowane są jako konstrukcje nietrwałe i niektórzy producenci oferują tanie hale namiotowe nazywając je sezonowymi.

Nazwa ma wprost wynikać z faktu, iż dopuszczalne obciążenia śnieżne i wiatrowe dla hali „sezonowej” są najniższe z możliwych i w związku z tym producent zaleca demontaż hali na okres zimowy.

Tanie, sezonowe hale namiotowe różnią się znacząco od wieloletnich konstrukcji.

Sezonowe hale mają często konstrukcję szkieletu opartą na najtańszych i najmniej wytrzymałych elementach. W przypadku silnego, porywistego wiatru lub obfitych opadów śniegu na terenach podgórskich – „w trakcie sezonu”, sezonowa hala namiotowa może okazać się delikatnie mówiąc nietrafionym rozwiązaniem.

W ofercie Pol-Planu są wyłącznie hale namiotowe dostosowane zgodnie z prawem budowlanym do lokalnej strefy śnieżnej i wiatrowej. Są to konstrukcje wieloletnie (gwarancja 48 miesięcy, trwałość obliczeniowa minimum 10 lat) oparte na sprawdzonych, atestowanych rozwiązaniach.

Wśród realizacji Pol-Planu są hale namiotowe dla klientów ze Szwecji i Norwegii gdzie wymagane obciążenia śnieżne wynoszą nawet 300 kg/m2

Modułowy szkielet hali z aluminiowych profili zapewnia wymaganą trwałość i wytrzymałość, a jednocześnie jest lżejszy i lepiej zabezpieczony przed rdzą od konstrukcji stalowych. Hale namiotowe Pol-Planu są w pełni funkcjonalną alternatywą dla tradycyjnie budowanych hal magazynowych, a dzięki lekkiej konstrukcji są rozwiązaniami mobilnymi – czas montażu i demontażu to 1 – 3 dni.

Normy w projektowaniu i atestowane materiały gwarancją bezpieczeństwa.

Najbardziej istotną kwestią z punktu widzenia klienta jest weryfikacja norm zgodnie, z którymi została zaprojektowana hala. “Tańszy” projekt hali wykonany niezgodnie z obowiązującymi normami wiąże się bezpośrednio z zagrożeniem bezpieczeństwa i grozi katastrofą budowlaną. Aktualna, obowiązująca norma to PN-EN 13782:2015-07 – wersja angielska. 

Masowa, zautomatyzowana produkcja elementów hali zgodnie z obliczeniami zawartymi w dokumentacji technicznej dla konkretnej hali, zapewnia wysoką i powtarzalną jakość i wytrzymałość w przeciwieństwie do często „chałupniczo” spawanych, tanich rurek stalowych.

Na każdym etapie produkcji hal namiotowych wdrożone są mechanizmy kontroli jakości.

Wszystkie materiały wykorzystane konstrukcji namiotu halowego są certyfikowane.

Materiały plandekowe z PCV wykorzystywane jako poszycie hal namiotowych to wyłącznie najwyższej jakości tkaniny europejskich firm SATTLER i HEYTEX posiadające wszystkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa, trudnopalności.

Wykwalifikowana kadra pracowników jest warunkiem utrzymania wysokiej jakości produktów.

Pol-Plan inwestuje w pracowników, zapewniając im atrakcyjne wynagrodzenie, komfortowe warunki pracy, szkolenia zawodowe. Przekłada się to na jakość hal namiotowych.

Warto zadać sobie pytanie czy bardzo atrakcyjna, „dumpingowa” cena hali namiotowej nie wynika z niskich płac pracowników i jak może się to przełożyć na jakość. Bez zgranego zespołu doświadczonych pracowników trudno budować firmę z renomą na europejskim rynku.

Także w przypadku montażu hali procentuje wieloletnie doświadczenie pracowników, którzy są w stanie dotrzymać deklarowanego terminu nawet w trudnych warunkach pogodowych.

Wielu klientów boleśnie doświadcza rozdźwięku pomiędzy deklarowanym, a realnym terminem montażu decydując się na najtańszą ofertę na rynku.

Jakość kosztuje i decydując się na zakup hali namiotowej warto zdawać sobie sprawę co może kryć się za jej niezwykle niską ceną.

hala namiotowa magazyn fotowoltaiki

HALA MAGAZYNOWA (40x70x6m)  – NAMIOT MAGAZYNOWY DLA DEUTSCHE BAHN W PORCIE SZCZECIŃSKIM.


2800M2 DEUTSCHE BAHN PORT SZCZECIN

Porty są dla nas znakomitym środowiskiem biznesowym. Naszymi klientami są tam zazwyczaj firmy logistyczne, dystrybutorzy różnego rodzaju surowców i produktów.

Jesteśmy dumni, że tak renomowana firma jak Deutsche Bahn wybrała namiot magazynowy Pol-Planu. Zaproponowaliśmy namiot magazynowy z poszyciem z PCV o wymiarach 40x75x6m i mniejszą halę o wymiarach 10x25x5m.

DLACZEGO HALE NAMIOTOWE?
OPINIA KLIENTA.

Współpracując z firmą BobrowskiSK zrealizowaliśmy w Porcie Szczecińskim kolejną halę magazynową – namiot magazynowy o powierzchni 3000 m2. Wywiadu udzielił nam Prezes firmy Pan Leszek Bobrowski. Warto posłuchać dlaczego firma BobrowskiSK zdecydowała się na zastosowanie hal namiotowych.

JAKOŚĆ POTWIERDZONA NORMAMI I CERTYFIKATAMI:

ISO PCV
polski kapitał
TUV
certyfikat gsi
certyfikat CE

Benedykt i Rafał Bródka „POL-PLAN” Zakład Produkcji Plandek Spółka Jawna
ul. Wrocławska 42/44, 62-060 Stęszew / Zamysłowo

WYCEŃ HALĘ NAMIOTOWĄ!
CERTYFIKAT
ZGODNOŚCI ZAKŁADOWEJ KONTROLI PRODUKCJI
1017-CPR-06.951.178TÜVSÜD

tel.: +48 61 307 32 48