WYCEŃ HALĘ NAMIOTOWĄ!

AUTOMATYZACJA MAGAZYNU

Inwestycja w efektywny kosztowo magazyn oparty na izolowanej hali namiotowej, umożliwia przeznaczenie większej ilości nakładów na automatyzację gospodarki magazynowej.

Sprawna, nowoczesna gospodarka magazynowa wymaga obecnie automatyzacji co bezpośrednio wpływa na wydajność procesów logistycznych i eliminację błędów.  Stopień tej automatyzacji zależy m.in. od szybkości rotacji magazynowanych towarów.

Wiele rozwiązań automatyzujących pracę magazynu można dostosować do specyfiki gospodarki magazynowej w firmie i indywidualnych wymagań. 

Ewidentne zalety automatyzacji to:

  • zwiększenie wydajności procesów magazynowych,
  • eliminacja błędów wynikająca z zastąpienia pracy ludzkiej zautomatyzowanymi systemami,
  • zwiększenie bezpieczeństwa ludzi i towarów
  • ograniczenie kosztów związanych z zatrudnieniem, zwolnieniami L4

Kluczowe jest powierzenie zaprojektowania całego systemu automatyki magazynowej profesjonalnej firmie, która przeprowadzi analizę potrzeb i możliwości.

Warunkiem wprowadzenia automatyzacji jest funkcjonujący system identyfikacji produktów i system do zarządzania przepływem towarów w magazynie.

Najpopularniejsze systemy automatyzujące pracę w magazynie to:

automatyczne regały, regały karuzelowe, regały windowe, automatyczne systemy transportu.

Zwłaszcza rozbudowane, wielopoziomowe, zautomatyzowane systemy transportu  poprawiają szybkość przygotowywania zamówień dla klientów.

Izolowane hale magazynowe, namiotowe Pol-Planu pozwalają na zastosowanie praktycznie wszystkich rozwiązań automatyzujących pracę magazynu. Ograniczeniem dla pewnych rozwiązań może być wysokość ścian hali (maksymalnie 8 – 10 m) i liny stężające pod samym sufitem.

Urządzenia automatyzujące gospodarkę magazynową wprowadza sukcesywnie w swoich magazynach stęszewska firma SAS – ogólnopolski dystrybutor i producent produktów i akcesoriów do mebli.
Dziesięć oddziałów firmy rozlokowanych w całej Polsce tworzy sieć logistyczną firmy, która dysponuje ponad 27000 m2 powierzchni magazynowej. W Stęszewie firma zainwestowała w ostatnich latach w hale namiotowe Pol-Planu, które funkcjonują jako magazyny płyt meblowych. W dwóch izolowanych halach z płyty warstwowej z dachem pompowanym pracują automatyczne podnośniki podciśnieniowe. Urządzenia automatycznie sortują i układają płyty w stosy co znacznie przyśpiesza proces kompletowania zamówień dla klientów. Hale namiotowe tak jak pozostałe obiekty magazynowe SASU mają ściany o wysokości do 6 m, co pozwala na składowanie płyt do tej wysokości i bezpieczną pracę przy pomocy podnośnika magazynowego.

W planach są następne izolowane hale namiotowe w kolejnych centrach dystrybucyjnych, które także będą wyposażone w automatyczne podnośniki podciśnieniowe.


Firma SAS – ogólnopolski dystrybutor i producent produktów i akcesoriów do mebli zainwestowała już w kilka izolowanych hal namiotowych wyposażonych w automatyczne podnośniki podciśnieniowe. O inwestycji opowiada dyrektor marketingu Eliza Idziak.

JAKOŚĆ POTWIERDZONA NORMAMI I CERTYFIKATAMI:


TUV
slv
blaue engel
ce

POL-PLAN Sp. z o.o.
ul. Wrocławska 42/44, 62-060 Stęszew / Zamysłowo

WYCEŃ HALĘ NAMIOTOWĄ!
CERTYFIKAT
ZGODNOŚCI ZAKŁADOWEJ KONTROLI PRODUKCJI
1017-CPR-06.951.178TÜVSÜD

tel.: +48 61 307 32 48